ANA SAYFA » Kurumsal » Genel Müdür Mesajı

Genel Müdür Mesajı

Değerli İş ortaklarımız,

 

Dünyada ortalama insan ömrünün uzadığı, yaşlı nüfusun genç nüfusa oranının hızla arttığı, kronik hastalıkları başta olmak üzere, insan hayatını tehdit eden görülme sıklığının ciddi boyutlara ulaştığı hastalıklar günümüzde; ilaç sanayi, ecza depoları,  Hastaneler ve eczanelerin hizmet verdiği ilaç sektörünün üzerindeki yük tarihsel olarak, önceki dönemlerle karşılaştırılmayacak şekilde artmıştır.

Bu önemli sorumluluğun ilaç sektörü tarafından en iyi şekilde yerine getirilebilmesi ve sağlıklı insanların oluşturduğu, mutlu ve huzurlu bir toplumun var olabilmesi için hem güçlü bir sağlık sistemine hem de sektör paydaşlarının güçlü ve istikrarlı olmalarına olanak sağlayacak uygun ekonomik koşulların sağlanmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

2013 yılı Türkiye İlaç Pazarında faaliyet gösteren tüm sektör paydaşları için zor geçen bir yıl olmuştur. Son yıllarda yapılan fiyat indirimleri, kamu kurum iskontolarındaki artış ve özellikle referans fiyatlama sisteminde kullanılan resmi döviz kurunun piyasa kurunun oldukça altında kalması sektörde koşulların daha da zorlaşmasına neden olmuştur. 

İnci Ecza Deposu kurulduğu 2008 yılından bu yana ilaç sektöründe tedarikçi ve müşteriler   ile kurduğu sağlam, uzun soluklu ilişkiler neticesinde 2013 yılında yaşanan tüm olumsuzluklardan etkilenmemiş, yaptığı yeni yatırımlarla ve aldığı önlemlerle ilaç dağıtım sektöründeki pazar payını önemli ölçüde artırmıştır. Ecza depoculuğu bilgisi, bilgi birikimi ve sağlam finansal yapısı ile İnci Ecza Deposu önümüzdeki dönemde de, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, Türkiye ilaç dağıtım kanallarının en önemli öğelerinden biri olacağını kanıtlamıştır.

Ülkemizdeki Kamu ve özel hastanelere verdiğimiz hizmeti en son teknoloji imkanları ile ‘‘Beklentiyi Aşan Dağıtım Metodu" ilkeleri doğrultusunda en rekabetçi ticari koşulları ile hizmet veriyoruz. İnci Ecza Deposu, gelecek yıllarda da ana sloganında olduğu gibi "güven, hizmet ve istikrar" ilkeleri doğrultusunda Tedarikçilere, kamu ve özel hastanelere en yüksek standartlarda hizmeti sunma gayesinden vazgeçmeyecektir.

 

Saygılarımla...